Trening personalny

Trening personalny jest coraz bardziej popularną formą aktywności fizycznej. Ćwiczenia pod fachowym okiem trenera pozwalają szybciej osiągnąć wymarzone rezultaty zarówno w zakresie sylwetki jak i kondycji, zdrowia czy też wyników sportowych. Ćwiczenia jeden na jeden zdobywają coraz większą popularność wśród klientów fitness klubów na całym świecie. Treningi personalne stwarzają możliwość wyznaczenia celu, przygotowania planu prowadzącego do jego osiągnięcia, konsekwencji w realizacji a także warunki intymności w czasie ćwiczeń. Również atmosfera podczas treningu personalnego pozwala na odstresowanie i odpoczynek od codziennych obowiązków.

W swej pracy jako trener personalny korzystam z metod treningu funkcjonalnego oraz treningu medycznego. Trening funkcjonalny to koncepcja treningu powstała na skutek zetknięcia się wiedzy z zakresu fizjoterapii, biomechaniki, kinezjologii z metodologią treningu przygotowania fizycznego sportowców. Bazuje na podstawowych, naturalnych ruchach wykorzystywanych w życiu codziennym. Pozostałe zasady treningu funkcjonalnego to odwzorowanie prawidłowej funkcji, utrzymanie prawidłowej postawy podczas ćwiczeń, napięcie mięśni głębokich tułowia, ruch odbywający się w każdej fizjologicznej płaszczyźnie. Stanowi znakomite uzupełnienie innych aktywności sportowych takich jak na przykład bieganie, pływanie czy gry zespołowe. Jest on odpowiedni dla osób prowadzących siedzący tryb życia, pozwalając na powrót do prawidłowych funkcji zaburzonych przez współczesny styl życia.

Znakomicie uzupełnia się on z treningiem medycznym. Ta forma wysiłku jest naturalną kontynuacją procesu rehabilitacji. Pozwala na osiągnięcie pełnej sprawności i powrót do sportu po kontuzjach, urazach narządu ruchu jak i zabiegach operacyjnych. Przeciwdziała również jak i koryguje wady postawy ciała. Polecany jest również dla dzieci i osób starszych obawiających się zbyt intensywnej aktywności fizycznej.

Treningi personalne ze mną są zawsze indywidualnie dobierane do potrzeb klienta. Potrzeby te ustalamy podczas pierwszego spotkania, wywiadu i badania postawy ciała a także analizy wyników badań obrazowych i dotychczasowego leczenia jeśli zachodzi taka potrzeba.

Serdecznie zapraszam na wspólne treningi!